80-ty Jubileusz płk prof. dr hab. med. Eugeniusza Miękosia

W 2015 roku uczciliśmy 80-te urodziny Pana Profesora Eugeniusza Miękosia – nauczyciela akademickiego, uczonego, lekarza, specjalisty chirurgii i urologii, żołnierza, członka Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Pułkownik Wojska Polskiego Profesor Eugeniusz Miękoś w latach 1980-2002 był Kierownikiem Kliniki Urologii Wojskowej Akademii Medycznej, Naczelnym Urologiem Wojska Polskiego, 2002-2003 był Kierownikiem Kliniki Urologii i Rehabilitacji Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, profesorem zwyczajnym I Kliniki Urologii, Konsultantem ds. Urologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi, Dziekanem Korpusu Oficerskiego Wojskowej Akademii Medycznej.

Dorobek naukowy płk prof. dr hab. med. Eugeniusza Miękosia obejmuje 350 prac opublikowanych w jkrajowych i zagranicznych czasopismach medycznych. Całokształt dorobku można podzielić na następujące grupy tematyczne:

– badania budowy i unaczynienia nadnerczy, nerek i górnych dróg moczowych

– nowe metody diagnostyczne w urologii

zagadnienia małoinwazyjnych operacji urologicznych ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii laparoskopowej w urologii.

Pan Profesor posiada szereg odznaczeń, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Z okazji 80. Jubileuszu Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, Prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski, w imieniu Rady Wydziału oraz własnym złożył Panu Profesorowi Eugeniuszowi Miękosiowi serdeczne gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych pomyślnych lat w zdrowiu i szczęściu.DSC_0062 DSC_0066 DSC_0072 DSC_0079 DSC_0029 DSC_0032 DSC_0043 DSC_0050 DSC_0055 DSC_0056