wstecz

Doktoraty i habilitacje na uroczystym Senacie

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu UM w dniu 14 grudnia 2017 roku z rąk Jego Magnificencji Rektora prof. dra hab. Radzisława Kordka oraz Dziekana Wydziału Wojskowo-Lekarskiego prof. zw. dra hab. Jurka Olszewskiego dyplomy doktora i doktora habilitowanego odebrało łącznie 33 osoby, w tym 7 habilitantów.

Habilitanci:

dr n. med.  MACIEJ CHAŁUBIŃSKI rodem z Radomska, który uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie medycyna  za osiągnięcie naukowe pt. „Właściwości barierowe wybranych tkanek w immunopatologii miażdżycy”.

dr n. med.  ŁUKASZ DZIKI rodem z Łodzi, który uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie medycyna  za osiągnięcie naukowe pt. „Znaczenie procesów naprawy DNA w patogenezie raka jelita grubego”.

dr n. med.  JANUSZ KOCIK rodem z Łodzi, który uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna  za osiągnięcie naukowe pt. „Wczesna detekcja, nadzór i przeciwdziałanie nawracającym i nowo wyłaniającym się, szczególnie niebezpiecznym chorobą zakaźnym”.

 dr n. med.  MICHAŁ MIK rodem z Łodzi , który uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie medycyna  za osiągnięcie naukowe pt. „Analiza klinicznych i biochemicznych czynników ryzyka poważnych powikłań pooperacyjnych w chirurgii chorych z rakiem jelita grubego”.

 dr n. med.  PIOTR PIETKIEWICZ rodem z Łodzi , który uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie medycyna  za osiągnięcie naukowe pt. „Zastosowanie nowych metod w diagnostyce zaburzeń układu równowagi”.

 dr n. med.  MONIKA SIENKIEWICZ rodem z Łodzi , która uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna  za osiągnięcie naukowe pt. „ Badania właściwości przeciwbakteryjnych olejków eterycznych wobec wielolekoopornych patogenów”.

dr n. med.  RADZISŁAW TRZCIŃSKI rodem z Łodzi, który uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie medycyna  za osiągnięcie naukowe pt. „Patologia kliniczna przewlekłego popromiennego zapalenia odbytnicy”