Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego uhonorowany jubileuszową statuetką na 25-lecie Wojskowej Izby Lekarskiej

W dniu 19 marca 2015r. w Warszawie Rada Lekarska Wojskowej Izby Lekarskiej oraz Komitet Organizacyjny Obchodów Jubileuszu 25-lecia WIL zainaugurowały uroczystości obchodów 25-lecia Wojskowej Izby Lekarskiej. W uroczystościach uczestniczył Prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski, Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, któremu wręczono jubileuszową statuetkę upamiętniającą tę rocznicę.

O losach Wojskowej Izby Lekarskiej zdecydował Zjazd w dniu 15 listopada 1989 r. w Wojskowym Instytucie Higieny i Epidemiologii w Warszawie. Lekarze w mundurach po raz pierwszy w historii państwa polskiego otrzymali możliwość samostanowienia o sobie jako samorząd zawodowy. Wojskowa służba zdrowia nie miała przedwojennych tradycji samorządowych. Do dziś zresztą jest jedynym w kraju samorządem zawodowym w wojsku. Ostatecznie WIL się ukonstytuowała i włączyła w swoje szeregi wszystkich lekarzy wojskowych z całej Polski. Pierwszym przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej WIL został płk prof. Bronisław Stawarz, ówczesny szef Kliniki Urologii w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie. Obecnie na czele Rady Lekarskiej WIL stoi dr n. med. Jan Sapieżko, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Klatki Piersiowej 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku.

Wojskowa Izba Lekarska jest jednym z najważniejszych strategicznych interesariuszy zewnętrznych Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. To głównie dzięki przychylności i dofinansowaniu z WIL możliwe było przeprowadzenie kursu przygotowawczego do LEK w roku 2015 dla absolwentów Wydziału.

P1016940 P1016938 ??????????????????????????????? ?????????????????????? P1016876 P1016875 P1016858