Dzień Organizacyjny ze studentami I roku Wydziału Wojskowo-Lekarskiego

W dniu 1 października br. w Auli Zachodniej Centrum Kliniczno-Dydaktycznego UM odbyło się oficjalne spotkanie Władz Uczelni i Wydziału ze studentami pierwszego roku.

Spotkanie prowadził Mikołaj Wasilewskiczłonek Uczelnianej Rady Samorządu Studentów.

Prof. zw. dr hab. n. med. Janusz Piekarski – Prorektor ds. Organizacyjnych i Studenckich, w przemówieniu wrócił pamięcią do swoich lat studenckich i prosił o poważne podejście do każdego przedmiotu, zwłaszcza do anatomii i histologii, bo od tego zależy dalsze studiowanie na kierunku lekarskim.

Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, płk w st. spocz. prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski, przybliżył studentom specyfikę studiowania na Wydziale oraz przedstawił Prodziekanów i pracowników Dziekanatu. Spotkanie zakończył film przedstawiający najważniejsze zagadnienia i lokalizacje w Uniwersytecie Medycznym.

Jak co roku, tuż po Inauguracji Roku Akademickiego, Władze Uniwersytetu i Wydziałów, nauczyciele akademiccy i pracownicy Dziekanatów spotykają się ze studentami pierwszego roku. Jest to okazja na wzajemne poznanie się i pierwszy bezpośredni kontakt wykładowców ze studentami.

Studentom dziękujemy za liczne przybycie w tym dniu oraz życzymy sukcesów i wytrwałości w nauce i pracy z pacjentami.

Opracował: prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski