I Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu – ,,Ślimakowe Rytmy”

Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego – prof. zw. dr hab. med. Jurek Olszewski uczestniczył w I Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu – ,,Ślimakowe Rytmy”, który odbył się w dn. 16.07.2015 r. w Warszawie w Sali Koncertowej Polskiego Radia.
Pomysłodawcą i inicjatorem był Pan Prof. dr hab. med. dr h.c. multi Henryk Skarżyński – Dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu – Światowego Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach.
Koncert Galowy, w którym muzyka i medycyna mówią jednym językiem prowadziła Agata Młynarska i Maciej Miecznikowski z udziałem Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.
W koncercie uczestniczyło 30 artystów wyselekcjonowanych ze 100, którzy zgłosili się do udziału, w tym wielu z zagranicy (Australii, Anglii, Węgier, Rumunii, Ukrainy itd. ) oraz kilkunastu z Polski. Powrót ich na scenę możliwy był dzięki temu, że przeszli operację wszczepu ślimakowego i odzyskali w pełni lub częściowo słuch.

festiwal P1010292-1 P1010300 P1010299 P1010295 P1010294