II Warsztaty „Medycyna Pola Walki”

Dnia 7 kwietnia 2014r. przeprowadzono przy współudziale Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi II Warsztaty „Medycyna Pola Walki”.

Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali lekarze i ratownicy medyczni wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych,  na co dzień służący w jednostkach wojskowych oraz wyjeżdżający na misje zagraniczne.  Podczas warsztatów zaprezentowano  doświadczenia szkoleniowe  z zakresu medycyny ratunkowej oraz kierunki rozwoju ratownictwa taktycznego na współczesnym polu walki. Odbyła się również prezentacja nowoczesnych polowych urządzeń diagnostycznych, a także elementy bazy dydaktycznej WCKMed.

Warsztaty adresowano do lekarzy i ratowników z jednostek wojskowych wszystkich rodzajów sił zbrojnych,   a także personelu medycznego innych służb mundurowych. Spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników, a w szczególności pokaz działania lekarzy i ratowników w nowo otwartym Ośrodku Szkolenia Praktycznego.

Uczestnicy warsztatów mogli praktycznie ćwiczyć wkłucia doszpikowe, przeprowadzić badanie USG, a także poznać możliwości symulacji medycznych z wykorzystaniem nowego fantomu „CEZAR”.

Program warsztatów…

II WMPW (2) II WMPW (4) II WMPW (12) II WMPW (16) II WMPW (23)  WCK_1159 WCK_1162II WMPW (25)