Inauguracja Tygodnia Aktywności Łódzkiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi

W dniu 22 września 2014r. w Sali Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego odbyła się inauguracja tzw. Tygodnia Aktywności Łódzkiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi, którego Koordynatorem jest Konsultant Wojewódzki w dziedzinie otorynolaryngologii Prof. zw. dr hab. n. med. Jurek OLSZEWSKI.

W otwarciu programu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Profesorowie Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zajmujący się zagadnieniami onkologii, patologii i rehabilitacji medycznej oraz chirurdzy głowy i szyi, chirurdzy szczękowo-twarzowi, laryngolodzy, neurochirurdzy, a także Kierownicy uniwersyteckich klinik laryngologicznych, Dyrektorzy szpitali marszałkowskich i Ordynatorzy oddziałów laryngologicznych tych szpitali.

W części naukowej wygłoszono następujące referaty:

1.   Łódzki Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi
– prof. zw. dr hab. n. med. Jurek OLSZEWSKI

2.  Zmiany i stany przedrakowe w nowotworach głowy i szyi
– dr hab. n. med. prof. ndzw. UM Wioletta PIETRUSZEWSKA

3. Co do diagnostyki nowotworów głowy i szyi wnosi ocena radiologiczna?
– prof. dr hab. n. med. Agata MAJOS

4.  Problemy rekonstrukcji w chirurgii szczękowo-twarzowej