Jubileusz 80 –tych urodzin prof. zw. dr. hab. n.med. Hieronima Bartla

W dniu 6 listopada 2018 roku na Posiedzeniu Rady Wydziału odbyła się Uroczystość poświęcona Jubileuszowi 80 –tych  urodzin  prof. zw. dr. hab. n.med. Hieronima Bartla.

Program Uroczystości Jubileuszu prof. zw. dr. hab. n.med. Hieronima Bartla przedstawiał się następująco:

1. Rozpoczęcie uroczystości i powitania
  2. Prezentacja sylwetki Jubilata – prof. dr hab. n. med. Stanisław Orkisz
  3. „Moi Nauczyciele – krótkie wspomnienia” – zw. dr hab. n. med. Hieronim Bartel
  4. Wręczenie okolicznościowej grafiki- Dziekan z Autorem grafiki
  5. Wystąpienia Gości, gratulacje
  6. Zaproszenie na poczęstunek.

W imieniu Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz własnym, Jubilata z małżonką powitał Dziekan – prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski. Serdecznie powitał również znakomitych gości Jubilata w osobach:

Pana prof. dr. hab. n. med. Stanisława Orkisza –  Kierownika Katedry Nauk Morfologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego,  laudatora

Pana Jacka Jurczakowskiego – Dyrektora Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Łodzi

Pana prof. dr. hab. n. med. Kazimierza Jędrzejewskiego – V Prezesa Łódzkiego Towarzystwa Naukowego

Pana dr. n. med.  Wiesława Chudzika – Dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego  im. WAM w Łodzi

Pana prof. dr. hab. n. med. Jana Chojnackiego- byłego Rektora Wojskowej Akademii Medycznej

Pana prof. dr. hab. n. med. Jana Błaszczyka – byłego Dziekana Wydziału Wojskowo-Lekarskiego UM i  Wojskowej Akademii Medycznej

Pana dr. n. med.  Piotra Jamrozika – Sekretarza Rady Lekarskiej Wojskowej Izby Lekarskiej

Pana dr. n. med. Czesława Marmurę – Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Tradycji WAM i Wojskowej Służby Zdrowia

Pana Jerzego Zakrzewskiego – artystę/grafika.

Laudację wygłosił prof. dr hab. n. med. Stanisław Orkisz- Kierownik Katedry Nauk Morfologicznych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Następnie odbyło się wystąpienie Jubilata, który wspomniał bardzo emocjonalnie o swoich nauczycielach.

Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski podziękował i złożył  życzenia zdrowia dla Jubilata, wręczając okolicznościowy adres, grafikę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego  im. WAM w Łodzi oraz swoją monografię pt.: „Historia Kliniki Otolaryngologii WAM i UM w latach 1958-2017”. Kolejne życzenia Jubilatowi składali zaproszeni goście.