Mjr prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Machała mianowany na wyższy stopień wojskowy

Decyzją Nr 3253/KADR Ministra Obrony Narodowej z dnia 31.12.2013r. mianowanie na stopień wojskowy podpułkownika otrzymał Mjr prof. nadzw. dr hab. n. med.  Waldemar Machała, Kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Wojskowo-Lekarskiego UM.

Uroczystość nadania wyższego stopnia wojskowego odbyła się w dn. 8 stycznia 2014r. w obecności oficerów Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia, Dziekana Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Prof. zw. dr hab. n. med. Jurka Olszewskiego, Prodziekana ds. Kształcenia Wojskowego Prof. nadzw. dr hab. n. med. Zbigniewa Dudkiewicza oraz Komendanta Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego Płk lek. Zbigniewa Aszkielańca. Akt mianowania wręczył Szef Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia – Gen bryg. lek. Piotr Dzięgielewski.

Ppłk prof. nadzw. dr hab. n. med. Waldemar Machała wygłosił wykład „Medycyna taktyczna. Anestezjologia i intensywna terapia taktyczna”.  Profesor Machała uczestniczył dwukrotnie w misjach pokojowych w Ghazni i Afganistanie, łączenie 1 rok.

_DSC0035 _DSC0037 _DSC0044 _DSC0046 _DSC0058 _DSC0069 _DSC0089 _DSC0076