OBCHODY DNIA PODCHORĄŻEGO na Wydziale Wojskowo- Lekarskim w Łodzi

Dnia 28.11.2014r. podchorążowie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych  we Wrocławiu oddelegowani na Wydział Wojskowo- Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi rozpoczęli uroczyste obchody Dnia Podchorążego ? święta wszystkich studentów uczelni mundurowych, upamiętniającego bohaterskie czyny podoficerów Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie, którzy za wezwaniem podporucznika Piotra Wysockiego w nocy z 29 na 30 listopada 1830r. w duchu patriotyzmu i umiłowania ojczyzny przeprowadzili atak na Belweder, rozpoczynając tym samym powstanie listopadowe. Zwieńczeniem tegorocznych obchodów był uroczysty V Bal Podchorążego, organizowany przez Radę Podchorążych, który odbył się 29 listopada 2014 roku w Białym Pałacu w Konstantynowie Łódzkim.  Podczas tej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas:

• Przedstawiciel Ministra Obrony Narodowej Pan gen. dyw. dr Mirosław RÓŻAŃSKI wraz z małżonką,
  • Komendant Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi Pan płk. lek. Zbigniew ASZKIELANIEC wraz z małżonką,
  • Przedstawiciel Rektora-Komendanta Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu Pan ppłk Mirosław KRZYŻOSZCZAK wraz z małżonką,
  • Zastępca Komendanta WCKMed Pan ppłk. Tomasz  Stefański wraz z małżonką,
  • Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Pan prof. zw. dr hab. n. med. Jurek OLSZEWSKI wraz z małżonką,
  • Prodziekan ds. Kształcenia Wojskowego Pan prof. nadzw. dr hab. n. med. Zbigniew DUDKIEWICZ wraz z małżonką,
  • Przedstawiciel Wojskowej Izby Lekarskiej Pan płk. rez. dr n. med. Piotr JAMROZIK,
  • Kadra Ośrodka Szkolenia,
  • Przewodniczący Samorządu Studenckiego  Pan Łukasz Sadowski,
  • Delegaci Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu,
  • Delegaci Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni,
  • Delegaci Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie,
  • Delegaci Szkoły Głównej Służby Pożarnej w Warszawie,
  • Delegaci Akademii Obrony Narodowej w Warszawie.

Jednakże znakomitą większość obecnych na balu stanowili ambitni studenci medycyny, przyszli oficerowie Wojska Polskiego. Wspólna zabawa do białego rana urozmaicona była występem uczestników oraz loterią, podczas której podchorążowie nagrodzeni zostali podręcznikami Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, Medycyna Praktyczna oraz karnetami ufundowanymi przez Fit Fabric. Kulminacyjnym punktem wieczoru było odśpiewanie o północy Pieśni Podchorążego oraz cięcie szablą tortu. To już V. Bal Podchorążego organizowany w Łodzi cieszący się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem nie tylko w środowisku wojskowym. Pomimo, że Wojskowa Akademia Medyczna formalnie nie istnieje, dawne wartości i idee nadal tkwią w sercach podchorążych. Całość obchodów objęta została honorowym patronatem Prezydent Miasta Łódź Pani Hanny Zdanowskiej. Opiekę medialną objęło TVP Łódź oraz Radio Łódź.

bal-pchor-13 bal-pchor-16 bal-pchor-15 bal-pchor-14 bal-pchor-12 bal-pchor-11 bal-pchor-9 bal-pchor-10 bal-pchor-5 bal-pchor-4 bal-pchor-3 bal-pchor-8 bal-pchor-7 bal-pchor-6 bal-pchor-1 bal-pchor-2