Piknik wojskowo-patriotyczny z udziałem podchorążych Wydziału Wojskowo-Lekarskiego

W dniu 2 maja 2017 roku w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi uroczyście obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Obrony Narodowej. Oficjalną część pikniku rozpoczął przemarsz kompanii honorowej z pocztem flagowym i uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt. Następnie Komendant Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego płk lek. Zbigniew ASZKIELANIEC powitał gości oraz przybyłych na uroczystość mieszkańców Łodzi.

Wśród znamienitych gości znajdował się Wojewoda Łódzki Profesor Zbigniew RAU.

Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Wydział Wojskowo-Lekarski UM reprezentowali:

• Pełnomocnik Rektora UM ds. Wojskowej Służby Zdrowia dr hab. n. med. Waldemar MACHAŁA, prof. nadzw.
  • Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego prof. zw. dr hab. n. med. Jurek OLSZEWSKI
  • Prodziekan ds. Rozwoju i Kształcenia Wojskowo-Medycznego prof. dr hab. n. med. Jacek RYSZ

Wśród licznych atrakcji pikniku znalazły się wystawy pojazdów wojskowych, policyjnych i straży pożarnej, a także pokazy dynamiczne zorganizowane przez 25. BKPow oraz WCKMed.

Szczegółowym program pod linkiem https://wckmed.wp.mil.pl/plik/image/2017/2%20maja/sw_flagi_plakat.jpg

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości WCKMed.