Poświęcenie Auli im. płka prof. dra hab. dra h.c. Jana Haftka

W dniu 5 kwietnia 2016 roku podczas uroczystego posiedzenia Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, dokonano otwarcia nowo wyremontowanej Auli Wykładowej w budynku nr 1 przy Pl. Hallera 1. Aula ta, znana też pod nazwą Sali kinowej, została gruntownie wyremontowana i wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny. Patronem Auli został płk prof. dr hab. dr h.c. Jan Haftek, wybitny neurochirurg oraz założyciel i pierwszy prezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonał Prof. dr hab. Paweł Górski, JM Rektor Uniwersytetu Medycznego, Prof. dr hab. Jurek Olszewski, Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, oraz Prof. dr hab. Andrzej Radek, Kierownik Kliniki Neurochirurgii, Chirurgii Kręgosłupa i Nerwów Obwodowych.

Aulę poświęcił ks. płk Grzegorz Krupski, Proboszcz Parafii Wojskowej.

Uroczystego odsłonięcia portretu Profesora Haftka dokonał Dziekan Prof. zw. dr hab. Jurek Olszewski wraz z Córką Pana Profesora – Panią Katarzyną Haftek-Lis.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:

1. Pani Katarzyna HAFTEK-LIS z mężem Pawłem
  2. Pan dr n.med. Paweł BARANOWSKI z żoną Alicją
  3. Pan prof. dr hab. n.med. Włodzimierz JARMUNDOWICZ wraz za małżonką Anną
  4. Pan prof. dr hab. n.med. Heliodor KASPRZAK z żoną Anną
  5. ks. płk Grzegorz KRUPSKI
    Proboszcz Parafii Wojskowej pod wezwaniem Św. Jerzego w Łodzi
  6. Pan prof. dr hab. n. med. Paweł GÓRSKI
    Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
  7. Dr n.med. Wiesław CHUDZIK
    Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej
  8. Dr n.med. Krzysztof KUJAWSKI