Przedstawiciel Wydziału Wojskowo-Lekarskiego na spotkaniu opłatkowym z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą

22  grudnia  2015 r. w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego w Krakowie-Balicach  odbyło się spotkanie wigilijne Prezydenta Andrzeja Dudy z żołnierzami Wojska Polskiego. Prezydent złożył życzenia świąteczne żołnierzom i podziękował za ich służbę w obronie kraju. Wyraził szczególne uznanie tym, którzy służą poza granicami Polski.  Podczas uroczystości zorganizowany był most telewizyjny z polskimi żołnierzami pełniącymi służbę w Afganistanie.

Uroczystość rozpoczęła się od koncertu kolęd bożonarodzeniowych. Prezydent Andrzej Duda razem z Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych generałem broni Mirosławem Różańskim składali życzenia świąteczno-noworoczne i dzielili się opłatkiem z żołnierzami, weteranami poszkodowanymi podczas zagranicznych operacji oraz rodzinami żołnierzy służących w Afganistanie.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zjedli wspólny wigilijny posiłek, a na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw. W spotkaniu uczestniczyli dowódcy, żołnierze wszystkich rodzajów wojsk i słuchacze szkół oficerskich. Wydział Wojskowo-Lekarski UM w Łodzi reprezentowała starszy kapral podchorąży Karolina Maniak studentka III roku.

Aktualnie jeden z dowódców naszych podchorążych, kpt Bartosz Jaruga, przebywa na misji ONZ w Kongo.

oplatek6 oplatek oplatek2 oplatek3 oplatek4 oplatek5