Studenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego na Międzynarodowych Warsztatach Medycyna pola walki

W dniach 4-5 kwietnia 2017 r. odbyły się corocznie organizowane z udziałem studentów mundurowych Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Międzynarodowe Warsztaty Medycyna pola walki.

W gronie gości, którzy wzięli udział w otwarciu warsztatów, znaleźli się m.in: płk Włodzimierz Chupka – Szef Oddziału Kształcenia Zawodowego Inspektoratu Szkolenia DG RSZ, płk Dariusz Chłopek – Szef Zarządu Wojskowej Służby Zdrowia, płk lek. Robert Szczechowicz – przedstawiciel Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia i koordynator Ratownictwa Medycznego MON, ppłk rez. prof. nadzw. dr hab. Waldemar Machała – Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. Wojskowej Służby Zdrowia, płk rez. prof. zw. dr hab. Jurek Olszewski – Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. Obecni byli również Rektorzy-Komendanci byłej Wojskowej Akademii Medycznej: gen. bryg. w st. spocz. prof. dr hab. Henryk Chmielewski oraz płk w st. spocz. prof. dr hab. Jan Chojnacki, a także dowódcy Jednostek Wojskowych WP, reprezentanci instytucji i placówek cywilnej służby zdrowia.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.