Studenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego na warsztatach „Medycyna pola walki”

W dniu 14 kwietnia 2015r. odbyły się III. Warsztaty Medycyna Pola Walki- Medycyna Taktyczna – Symulacja medyczna w procesie szkolenia. Miały one na celu doskonalenie procesu szkolenia medycznego w jednostkach wojskowych oraz wymianę doświadczeń w tym zakresie.

Do udziału w warsztatach zaproszeni zostali Dziekan Wydziału Wojskowo – Lekarskiego prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski, szef zarządu Wojskowej Służby Zdrowia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk. lek. Dariusz Chłopek, zastępca dyrektora firmy FALCK Krzysztof Chmiela wraz z koordynatorami, komendanci szpitali polowych  z Wrocławia i Bydgoszczy, dowódcy jednostek wojskowych Wojska Polskiego, Straż Pożarna z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi, lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni na co dzień służący w jednostkach wojskowych. Głównymi uczestnikami byli jednak podchorążowie – studenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. Organizatorem szkolenia było Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego.

Podczas warsztatów zaprezentowane zostały doświadczenia z zakresu medycyny ratunkowej oraz ratownictwa taktycznego na współczesnym polu walki. Zaprezentowano także nowoczesne polowe urządzenia diagnostyczne, a także zmodernizowaną bazę dydaktyczną WCKMed. Szkolenie stworzyło doskonałą okazję do dyskusji na temat doskonalenia systemu dydaktycznego wojskowej służby zdrowia i wypracowania standardów szkolenia personelu medycznego.

WCK_1820WCK_1715WCK_1690WCK_1674WCK_1663WCK_1639WCK_1630WCK_1613WCK_1601WCK_1589WCK_1554WCK_1531WCK_1530WCK_1506WCK_1504