Sukces Chóru Uniwersytetu Medycznego na XXII Międzynarodowym Festiwalu Adwentowo – Świątecznym z muzyką Petra Ebena

W dniach 29.11 – 02.12 Chór Uniwersytetu Medycznego gościł w Pradze na 'XXII Międzynarodowym Festiwalu Adwentowo – Świątecznym z muzyką Petra Ebena’.

Przez dwa dni koncertowaliśmy w kościołach oraz podczas uroczystego włączenia światełek choinkowych na Placu Starego Miasta. Koncert konkursowy odbył się w sobotę 01.12. Rywalizowaliśmy z 36 chórami m.in. z Singapuru, Francji, Niemiec, Czech i Szwecji. 20 minut stresu i… udało się !!! Mamy II miejsce !!!

Widać srebrne pasmo nam sprzyja

Dwa tygodnie wcześniej też był sukces:

W dniach 17 – 18 listopada w Łódzkim Domu Kultury odbył się XV Łódzki Festiwal Chóralny Cantio Lodziensis 2012.
Na scenie festiwalu pojawiło się około 900 chórzystów (23 chóry). Na tym jakże ważnym wydarzeniu nie zabrakło również Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Pięcioosobowe jury pod przewodnictwem prof. Józefa Świdra z Akademii Muzycznej w Katowicach oceniało występy wokalne w kategoriach Chóry Młodzieżowe, Chóry Akademickie oraz Chóry Stowarzyszeń i Towarzystw Śpiewaczych. Poziom wykonań był bardzo wysoki, dlatego z tym większą radością oznajmiamy, iż Chór UM w Łodzi zajął zaszczytne II miejsce w kategorii Chórów Akademickich.