Uroczystość odnowienia dyplomów absolwentów III kursu WAM 1960-1966

W roku 2016 przypada 50. rocznica ukończenia studiów przez słuchaczy III Kursu Wojskowej Akademii Medycznej z lat 1960-1966. W związku z tą rocznicą w dniu 25 czerwca 2016r. odbyła się uroczystość odnowienia dyplomów – lekarza, lekarza dentysty i magistra farmacji – wspólna dla absolwentów AM/UM i WAM.

Patronat honorowy nad częścią wojskową Jubileuszu objął Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego, płk rez. prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski.

Uroczystość swoją obecnością uświetnił prof. dr hab. na. med. Radzisław Kordek, Rektor-Elekt Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego odbyło się uroczyste odnowienie dyplomów z udziałem JM Rektora oraz Dziekanów Wydziałów Uniwersytetu Medycznego. Następnie Absolwenci WAM udali się na teren kampusu przy Pl. Hallera gdzie, w asyście podchorążych, złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. dyw. prof. Bolesława Szareckiego, Patrona Wojskowej Akademii Medycznej. Część oficjalną zakończył pokaz udzielania pomocy rannym w Ośrodku Symulacji Pola Walki Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego oraz spotkanie z Komendantem, płk lek. Zbigniewem Aszkielaniec, i podchorążymi-studentami Wydziału Wojskowo-Lekarskiego.