Uroczystość otwarcia Auli im. Gen. bryg. prof. dr. med. dr. h.c. Wiesława Łasińskiego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM

W dniu 4 grudnia 2012 r. podczas Posiedzenia Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego odbyła się uroczystość otwarcia Auli im. Gen. bryg. prof. dr. med. dr. h.c. Wiesława Łasińskiego w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. WAM przy ul. Żeromskiego 113, połączona z odsłonięciem obrazu Generała.

Gościem Honorowym uroczystości był Pan Prof. dr hab. Dariusz Nowak, Prorektor ds. Rozwoju Uczelni.

Generał bryg. profesor zwyczajny Wiesław Łasiński (25.12.1915-23.07.2010) wybitny lekarz i nauczyciel akademicki, autor licznych książek i rozdziałów w podręcznikach anatomii prawidłowej, były Kierownik Instytutu Biologiczno-Morfologicznego i Rektor Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, uczestnik kampanii wrześniowej 1939 roku i więzień obozów jenieckich.