Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom roku 2011/2012 kierunku lekarskiego i fizjoterapii Wydziału Wojskowo-Lekarskiego

W dniu 11 stycznia 2013r. w Auli CDUM odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom roku 2011/2012 kierunku lekarskiego i fizjoterapii Wydziału Wojskowo-Lekarskiego. Uroczystość poprowadził Prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski, a swoją obecnością uświetnił m.in. JM Rektor Prof. Paweł Górski, Prorektor ds. Organizacyjnych i Studenckich Prof. Radzisław Kordek oraz zaproszeni goście:

Jolanta Chełmińska – Wojewoda Łódzki
Płk lek. Zbigniew Aszkielaniec – Komendant Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi
dr Grzegorz Mazur – Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej
Płk dr Marek Kulczycki – Prorektor Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu
Płk dr hab. Andrzej Chciałkowski – Z-ca Dyrektora ds.Nauki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie
Płk dr n.med. Stanisław Żmuda – Naczelny Dentysta Wojska Polskiego prezdstawiciel Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia w Warszawie,
Kapelan Wojskowy ks. ppłk Mariusz Śliwiński– Proboszcz Parafii Wojskowej św. Jerzego w Łodzi,
Ks. Paweł Sudowski Duszpasterz Służby Zdrowia Archidiecezji Łódzkiej Proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego,
Ks. Paweł Dziedziczak– Archidiecezjalny Duszpasterz Akademicki,

W roku akademickim 2011/2012 studia na kierunku lekarskim Wydziału Wojskowo-Lekarskiego ukończyło 120 absolwentów, z czego najwyższą średnią ocen uzyskali:

1. KLOCEK Małgorzata – 4,38
  2. PAYKART Michał – 4,35
  3. NOWICKI Jakub – 4,34
  4. STANISŁAWSKA Magdalena – 4,34

Spośród 120 absolwentów kierunku lekarskiego nominacje oficerskie odebrało 26 lekarzy wojskowych, z których najwyższą średnią ocen uzyskali:

1. KLOCEK Małgorzata 4,38
  2. SPALENIAK Sebastian – 4,32
  3. OSTROWSKA Aleksandra 4,25

Na kierunku fizjoterapii studia 1-go stopnia ukończyło 98 absolwentów, z czego najwyższa średnią uzyskali:

1. ŚWIERCZYŃSKI Łukasz – 4,48
  2. KIELICH Ewa – 4,38
  3. MROCZKOWSKA Ewelina – 4,38

Z kolei studia 2-go stopnia stacjonarne na kierunku fizjoterapia ukończyło 82 absolwentów, z czego najwyższa średnią uzyskali:

1. ŚLESIŃSKA Magdalena – 4,72
  2. KAPUSTA Joanna – 4,70
  3. STOŁOWY Edyta – 4,67

Studia 2-go stopnia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia ukończyło 107 absolwentów, z czego najwyższa średnią uzyskali:

1. DĄBROWSKI Mariusz – 4,57
  2. ROSIAK Natalia – 4,57
  3. STĘPIEŃ Agnieszka – 4,57
  4. WRONA Agnieszka – 4,57

Absolwentom z najwyższą średnią listy gratulacyjne w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia wręczyła Pani Dorota Łuczyńska Dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Pan Marcin Kliżewski Sekretarz Akademickiego Związku Sportowego wręczył nagrody zawodnikom Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Medycznego za wybitne osiągnięcia sportowe i wieloletnie reprezentowanie Uczelni na zawodach sportowych.

• Spaleniak Sebastian (lekka atletyka) wielokrotny Medalista Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych, Akademickich Mistrzostw Polski w typach Uczelni Medycznych oraz Akademickich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem); medalista Regat Ulicy Piotrkowskiej
  • Zadrożna Anna (pływanie) medalistka Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych, oraz Akademickich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w sztafetach 4×50 m stylem dowolnym i zmiennym
  • Socha Piotr (lekka atletyka) Medalista Mistrzostw Polski w typach Uczelni Medycznych w biegach przełajowych i w biegach na 800 metrów
  • Cieplucha Joanna (lekka atletyka) Medalista Mistrzostw Polski w typach Uczelni Medycznych w biegach krótkich na 100 metrów i na 200 metrów

Podziękowania składamy firmie UBM Medica Polska za ufundowanie Pharmindex?ów dla naszych absolwentów.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy!