Wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego sesji wiosennej 2018

Centrum Egzaminów Medycznych opublikowało wyniki Lekarskiego Egzaminu Końcowego w sesji wiosennej 2018. Absolwenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, którzy do LEK-u podchodzili po raz pierwszy, średnio uzyskali 128,3 punktów i zajęli drugie miejsce w kraju.  Słabiej wypadli lekarze, którzy ukończyli Wydział Lekarski, a uzyskany średni wynik – 119,5 pkt – pozwolił im na  zajęcie siódmego miejsce (na 14 ocenianych Wydziałów). Najlepiej w tym zestawieniu wypadł Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ze średnią 128,4 pkt, na trzecim miejscu znalazł się UM w Poznaniu, a następnie Gdański Uniwersytet Medyczny.

Centrum Egzaminów Medycznych przedstawiło także wyniki LEK-u lekarzy, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach. W tym zestawieniu lepiej wypadli absolwenci Wydziału Lekarskiego z Łodzi. Średnio otrzymali 132,3 pkt, co dało im szóste miejsce. Gorszy wynik uzyskał Wydział Wojskowo-lekarski, który ze średnią 127,5 pkt wyprzedził trzy inne uczelnie (miejsce 11). Wśród lekarzy, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach, najlepiej znów wypadł Uniwersytet Medyczny w Poznaniu (136,6), potem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (134,5) i UM w Gdańsku (133,8).

Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego UM w Łodzi
Prof. zw. dr hab. med. Jurek Olszewski