Zmarł mjr rez. dr n. med. Paweł Fijałkowski

Pict0001

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 5 lipca 2016 roku zmarł mjr rez. dr n. med. Paweł Fijałkowski – starszy wykładowca w Zakładzie Fizjologii Człowieka Wydziału Wojskowo-Lekarskiego UM. Odszedł znakomity oficer, oddany nauczyciel akademicki, wspaniały Kolega, człowiek serdeczny i życzliwy.

W imieniu całej Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego składam wyrazy szczerego współczucia i słowa wsparcia Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego

Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego
Płk rez. prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski

W dniu dzisiejszym tj 5 lipca 2016 roku zmarł nasz długoletni Kolega i Pracownik Zakładu Fizjologii Człowieka. Mjr w rezerwie dr n.med. Paweł Fijałkowski ur. 23.12.1962 r. w Łodzi.

W 1997 roku uzyskał specjalizację II stopnia w dziedzinie neurologii, stopień doktora nauk medycznych w zakresie medycyny, specjalność fizjologia w Wojskowej Akademii Medycznej.

W latach 1987-1988 odbywał staż podyplomowy CSK WAM w Warszawie.

W latach 1981-1987 – studiował w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi na Wydziale Lekarskim

W latach 1988 – 1990 pracował na etacie lekarza Jednostki wojskowej w Opolu.

W latach 1990 – 2002 pracował w Zakładzie Fizjologii Człowieka Wojskowej Akademii Medycznej na etacie adiunkta. W pracy naukowo-badawczej głównie zajmował się mechanizmami bariery antyoksydacyjnej organizmu w fizjologii i patologii. Dorobek naukowy to ponad 300 publikacji krajowych i zagranicznych. Od 2011 roku pracował w Zakładzie Fizjologii Człowieka na etacie starszego wykładowcy. W uznaniu dla jego osiągnięć w zakresie dydaktyki otrzymał dyplom dla Najlepszego Nauczyciela Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w 2016 roku.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się o godz. 13.15 w dniu 8 lipca 2016r. (piątek), w Kaplicy Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Rzgowskiej 156 w Łodzi.