Zmarł Płk w st. sp. dr n. med. Jan Dzida

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 30.03.2015 roku w Szpitalu Weteranów w Łodzi odszedł od nas wspaniały nauczyciel wielu pokoleń lekarzy wojskowych, człowiek wielkiej wiedzy, rozumu i serca, pełen poświęcenia lekarz – płk w st. sp. dr n. med. Jan Dzida były wieloletni kierownik Zakładu Medycyny Sądowej Wojskowej Akademii Medycznej

W imieniu całej Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz własnym składam najserdeczniejsze wyrazy współczucia i słowa wsparcia Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego.

Prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski
Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego

Jan DzidaPłk w st. sp. dr n. med. Jan Dzida
Urodzony w roku 1946 początkowo studiował biologię, którą porzucił dla studiów medycznych w Wojskowej Akademii Medycznej. Ukończył studia w roku 1972 z pierwszą lokatą i wyróżnieniem, specjalizację z medycyny sądowej uzyskał w roku 1981, doktorat obronił w roku 1987. Przez wiele kadencji był członkiem zarządu a potem komisji rewizyjnej reaktywowanego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii, w 2010 uzyskał tytuł Honorowego członka PTMSiK, był aktywnym społecznikiem – m. in. Harcmistrzem i współpracował z Hufcem Łódź-Polesie. Od 1988 roku do rozwiązania Wojskowej Akademii Medycznej Kierownik Zakładu Medycyny Sądowej WAM, w której wychował wielu obecnie aktywnych specjalistów medycyny sądowej.