Zmarła Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Zielińska

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 21 lutego 2015 roku w Meksyku odszedł od nas nagle człowiek wielkiego serca, wspaniały nauczyciel wielu pokoleń lekarzy, pełen poświęcenia lekarz, wybitny naukowiec – Pani Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Zielińska, były Kierownik Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

W imieniu całej Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego składam Panu Prof. dr. hab. n. med. Krzysztofowi Zielińskiemu najserdeczniejsze wyrazy współczucia i słowa wsparcia z powodu śmierci Małżonki

Prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski
Dziekan Wydziału Wojskowo-Lekarskiego

prof-zielinska

Prof. dr hab. n. med. Elżbieta Zielińska

Specjalizacje:

• I0 specjalizacji z pediatrii – 11.04.1985
  • II0 specjalizacji z pediatrii –27.11.1989
  • specjalizacja w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej – 07.11.2003r.

Tytuły i stopnie naukowe:

• stopień naukowy doktora habilitowanego nauk medycznych – 13.04.1999 r. (praca habilitacyjna została nagrodzona Indywidualną Nagrodą Ministra Zdrowia w 2000 roku).
  • tytuł naukowy profesora nauk medycznych – 22.10.2007 r.

Od 1 marca 2008 do 30 czerwca 2013 roku pełniła funkcję kierownika Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej III Katedry Pediatrii UM w Łodzi.

Była członkiem m.in.: PTP, Polskiego Towarzystwa Terapii Monitorowanej, International Association of Therapeutic Drug Monitoring and Clinical Toxicology, Polskiego Towarzystwa Onkologii i Hematologii Dziecięcej, Polskiego Towarzystwa Farmakologii Klinicznej.