Nekrolog – gen bryg. prof. dr hab. n.med. Henryk Chmielewski

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 22 marca 2018 roku odszedł od nas człowiek wielkiego serca, znakomity neurolog gen bryg. prof. dr hab. n.med. Henryk Chmielewski:

• Rektor Wojskowej Akademii Medycznej w latach 1991-1998,
  • Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 1989-1991,
  • Kierownik Kliniki Neurologicznej WAM w Łodzi w latach 1973-2005.

Gen bryg. prof. dr hab. n.med. Henryk Chmielewski był człowiekiem ogromnej dobroci,
o wielkim sercu dla ludzi. Był też mocno zaangażowany w sprawy naszej społeczności oraz oddany swojej pracy.

Nabożeństwo żałobne w dn. 28 marca 2018  rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:00 w Parafii Wojskowej p.w. śwJerzego w Łodzi, ul. Św. Jerzego 9. Następnie ceremonia przeniesie się na Cmentarz Wojskowy na Dołach.

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego​​ w imieniu całej Rady Wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz Zespołu Dziekanatu składam wyrazy głębokiego współczucia.

Henryk Chmielewski  – życiorys

Prof. zw. dr hab. n. med. Jurek Olszewski